Subtelne dźwięki "Smutnych Piosenek"

środa 01 sierpień 2018

Wczorajszy koncert zespołu „Smutne Piosenki” był kolejnym, zaskakującym wydarzeniem kulturalnym zorganizowanym przez stowarzyszenie Przystań w Turku. Tym razem z nowo powstałej sceny Przystani popłynęły dźwięki subtelne, czasami delikatne, oraz niebanalne słowa poezji.

Nie od dziś wiemy, że stowarzyszenie Przystań potrafi zaskoczyć. Każdego roku organizuje coraz ciekawsze wydarzenia, robi „coś z niczego” i zaprasza na swoje deski ciekawe osoby . Dzięki temu uczestnicy warsztatów mogą realizować swoje pasje u boku niesamowitych ludzi.

Wczoraj, 31 lipca o godzinie 19 w siedzibie stowarzyszenia „Przystań” odbył się koncert zespołu „Smutne piosenki”. Usłyszeliśmy wszystkie utwory z ich najnowszej płyty. Wraz z zespołem wystąpiły uczestniczki warsztatów wokalnych: Oliwia Tralewska, Weronika Dębińska oraz Aleksandra Winiarska. Dziewczyny rozpoczęły koncert piosenką „Początek” zespoły Męskie Granie Orkiestra (czyli Korteza, Dawida Podsiadło, Krzysztofa Zalewskiego). Następnie wokalistki w raz zespołem wykonały wykonały utwór „Dziki Ogród”.

Smutne Piosenki to poznański zespół, wykonujący autorskie piosenki założycielki i basistki, Pauliny Frąckowiak. Ich muzyka określana jest jako nowa jazzowa poezja śpiewana, a sami mówią, że to jazzy electro folk pop. Smutne Piosenki mają na koncie dziesiątki koncertów oraz sukcesy konkursowe, m. in. III miejsce i sześć nagród dodatkowych na Zimowej Giełdzie Piosenki 2017 w Opolu, nagrodę im. Andrzeja Jakóbca w kategorii "Muzyka" z FAMA 2017 i II miejsce w eliminacjach NCPP do opolskich Debiutów. Chętnie biorą udział w projektach muzyczno-społecznych. Podczas Projektu 5 zmysłów pracowali z niewidomymi dziećmi, a podczas finału w reżyserii Katarzyny Stoparczyk (Trójka) mieli okazję akompaniować Wojciechowi Waglewskiemu, Novice i Budyniowi.

Wtorkowy koncert pokazał, że Przystań wciąż trzyma poziom organizując dla turkowian wydarzenia niebanalne, zawsze z najwyżej półki kulturalnej. Miejmy nadzieję, że „Smutne Piosenki” pojawią się w Turku jeszcze niejeden raz.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach tegorocznej Akademii Letnich Spotkań Artystycznych. ALSA współfinansowana jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Gminę Miejską Turek oraz Powiat Turecki.

Zuzanna Szczepocka

Zobacz także:

Akademia Letnich Spotkań Artystycznych 2019

Ten niekonwencjonalny i jedyny w swoim rodzaju festiwal nadchodzi ! Tak jak zawsze na przełomie lipca i sierpnia. Co w tym roku ? Inaczej, niekonwencjonalnie i oryginalnie dla widza i dla uczestników. Warsztaty, koncerty i spektakl.... więcej

ALSA 2018: To będzie magiczny wieczór

Już w najbliższą niedzielę, 12 sierpnia, odbędzie się finałowy spektakl „Życie jak iluzja” przygotowywany w ramach tegorocznej Akademii Letnich Spotkań Artystycznych. Wydarzenie realizowane jest przez uczestników... więcej

Sobotni wieczór z muzyką i tańcem

Dziś już po raz drugi, w ramach trwającej Akademii Letnich Spotkań Artystycznych, odbyło się wieczorne spotkanie ze sztuką. Wydarzenie tradycyjnie odbyło się w sercu naszego miasta. Pod miejskim ratuszem usłyszeliśmy wokalistów... więcej