Prawda to, czy iluzja? ALSA 2018 rozpoczęta

poniedziałek 30 lipiec 2018

Dziś, 30 lipca, o godzinie 13:00, w siedzibie stowarzyszenia „Przystań” w Turku rozpoczęły się warsztaty taneczne w ramach Akademii Letnich Spotkań Artystycznych. Tego samego dnia swoją festiwalową pracę rozpoczęli młodzi dziennikarze „Przytani” prowadzeni przez Marcina Deruckiego z redakcji Turek.net.pl.

Tegoroczni uczestnicy warsztatów mogą realizować swoje pasje na wiele sposobów. W tym roku w „Przystani” w ramach ALSA odbywają się warsztaty taneczne, prowadzone przez Annę Klimek, wokalne, prowadzone przez Izabelę Polit, która jest wokalistką zespołu "Smutne piosenki", kompozycji i aranżacji muzycznych, pod opieką Huberta Tasa i teatralnych, prowadzonych przez Marię i Jacka Sulkowskich.

Dziennikarze Przystani, jak co roku, na bieżąco będą relacjonować przebieg Akademii Letnich Spotkań Artystycznych, jak i postępy z przygotowań Wielkiego Finału, który odbędzie się już 12 sierpnia. Tegorocznym motywem przewodnim ALSA jest hasło ,,Życie jak iluzja’’. Przygotowywany spektakl finałowy będzie opowieścią o życiu między prawdą a fałszem, we współczesnym świecie, pełnym iluzji. Spektakl ma skłonić widza do refleksji nad tym, czy funkcjonowanie w wirtualnym świecie jest lepsze od prawdziwego życia.

Poza licznymi warsztatami, wieczorem w rynku odbywać się będą spotkania artystyczne. W tym roku podczas ALSA będzie można usłyszeć utwory zespołu ,,Smutne piosenki’’. Koncert tego zespołu odbędzie się już jutro, o godzinie 19:00 w siedzibie stowarzyszenia Przystań, ul. Browarna 13.

Akademia Letnich Spotkań Artystycznych współfinansowana przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Gminę Miejską Turek oraz Powiat Turecki.

Zuzanna Szczepocka
foto: Martyna Waliszek

Zobacz także:

Akademia Letnich Spotkań Artystycznych 2019

Ten niekonwencjonalny i jedyny w swoim rodzaju festiwal nadchodzi ! Tak jak zawsze na przełomie lipca i sierpnia. Co w tym roku ? Inaczej, niekonwencjonalnie i oryginalnie dla widza i dla uczestników. Warsztaty, koncerty i spektakl.... więcej

ALSA 2018: To będzie magiczny wieczór

Już w najbliższą niedzielę, 12 sierpnia, odbędzie się finałowy spektakl „Życie jak iluzja” przygotowywany w ramach tegorocznej Akademii Letnich Spotkań Artystycznych. Wydarzenie realizowane jest przez uczestników... więcej

Sobotni wieczór z muzyką i tańcem

Dziś już po raz drugi, w ramach trwającej Akademii Letnich Spotkań Artystycznych, odbyło się wieczorne spotkanie ze sztuką. Wydarzenie tradycyjnie odbyło się w sercu naszego miasta. Pod miejskim ratuszem usłyszeliśmy wokalistów... więcej