"Poetycka Przystań" wystartowała w turkowskim muzeum

czwartek 03 sierpień 2017

Dzisiaj o 11.00 w Muzeum Miasta Turku, aktorzy i wokaliści amatorzy odbyli swoje pierwsze spotkanie w ramach projektu „Poetycka Przystań”. Młodzi artyści będą zgłębiać teksty kultowego Kabaretu Starszych Panów. Warsztaty, które potrwają do 3 sierpnia, prowadzi aktorka kaliskiego Teatru im. W. Bogusławskiego, Bożena Remelska-Grzybowska.

Korzystając z okazji zapytaliśmy kaliską aktorkę o to, jak będą przebiegały zajęcia. - Skupimy się głównie na rozmowie oraz na interpretacji piosenek Kabaretu Starszych Panów. Będziemy dyskutować o wrażliwości na piękno, poszerzaniu naszej wyobraźni o świecie oraz o drugim człowieku i uczuciach – zdradziła nam Bożena Remelska- Grzybowska.

Aktorka przyznała również, że 6 dziewczyn, które chcą zmierzyć się z polską piosenką to tłum, ale też sukces w czasach, w których dominują cyfrowe rozrywki.

- Wraz z Olą w warsztatach z panią Remelską brałyśmy udział rok temu. Podoba nam się przemiła atmosfera, która panuje na zajęciach. Poza tym podobają mi się bardzo piosenki Kabaretu Starszych Panów – wyznaje znana ze sceny w Przystani Weronika Dębińska.

Dziewczyny, które pół roku temu pracowały z kaliską aktorką przyznają, że spotkania znacznie wzbogacają ich warsztat. - Warsztaty dużo nam dały pod względem interpretacji tekstu. Ja na przykład pewną piosenkę chciałam zaśpiewać jako osoba zdołowana, a okazało się, że można podejść do tego zupełnie inaczej, z uśmiechem na ustach! - wyznają uczestniczki warsztatów.

Pozostaje nam pogratulować uczestnikom zajęć zapału do pracy i życzyć powodzenia w finalnym występie, który odbędzie się pod koniec roku w Przystani. Dziennikarze Przystani jeszcze zajrzą na te warsztaty. Drodzy czytelnicy, śledźcie nas!

Projekt „Poetycka Przystań” współfinansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Turku, Samorządu Województwa Wielkopolskiego i realizowany jest we współpracy z Muzeum Miasta Turku.

Tomasz Wincenciak, Dziennikarz Przystani
foto: Agata Pacyna

Zobacz także:

ALSA 2018: To będzie magiczny wieczór

Już w najbliższą niedzielę, 12 sierpnia, odbędzie się finałowy spektakl „Życie jak iluzja” przygotowywany w ramach tegorocznej Akademii Letnich Spotkań Artystycznych. Wydarzenie realizowane jest przez uczestników... więcej

Sobotni wieczór z muzyką i tańcem

Dziś już po raz drugi, w ramach trwającej Akademii Letnich Spotkań Artystycznych, odbyło się wieczorne spotkanie ze sztuką. Wydarzenie tradycyjnie odbyło się w sercu naszego miasta. Pod miejskim ratuszem usłyszeliśmy wokalistów... więcej

ALSA: Trwają przygotowania do finałowego spektaklu

Od wielu lat na początku sierpnia w Turku trwa festiwal organizowany przez stowarzyszenie „Przystań”. Kiedyś znany jako SCABB, ewoluował on z eventu związanego z kulturą uliczną, na wydarzenie, w ramach którego młodzież uczy... więcej