Co słychać na deskach "Przystani"?

poniedziałek 07 sierpień 2017

Dziennikarze Przystani zajrzeli w piątkowe popołudnie do budynku Stowarzyszenia Przystań przy ul. Browarnej 13, by zobaczyć jak przebiega praca na warsztatach teatralnych. Meldujemy, że artyści działają w pocie czoła, bo przecież czas nagli, a wielki finał ALSA już 13 sierpnia! Bez wątpienia ćwiczenia są dla nich łatwiejsze, gdy zajęcia prowadzi tak ciekawa postać jak Michał „Felek” Felczak.

Dlaczego ciekawa? Turkowianin pokazuje, że rozwój sportowy i artystyczny, żeby nie powiedzieć „duchowy”, mogą iść ze sobą w parze. Michał Felczak z jednej strony uprawia MMA, judo i muay thai, z drugiej zaś jest studentem aktorstwa na Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Ponadto Felek był frontmanem zespołu rockowego Ainok3law, a ostatnio wsparł MKS Tur 1921 Turek nowym hymnem. Podczas naszego spotkania odpowiedział na nasze pytania w związku z prowadzonymi przez niego warsztatami teatralnymi.

- Mój wkład w tworzenie się festiwalu jest niewielki – zaczyna skromnie Felczak. - Zaproponowałem Tacie Jackowi (Jackowi Sulkowskiemu - przyp. dzien. ), czy mógłbym spróbować sił w roli instruktora warsztatów teatralnych, czy mógłbym przekazać ludziom to, czego ja nauczyłem się w szkole - mówi Michał.

Warto dodać, że dla Felka to pierwsze warsztaty, które sam prowadzi: - Dotychczas byłem po tej drugiej stronie - wspomina, mając na myśli swój własny udział w różnego rodzaju zajęciach w turkowskiej „Przystani”. Dziś powraca na Browarną, by wspomóc stowarzyszenie, ale już jako inny człowiek. Niesie ze sobą ważne przesłanie dla każdego z nas: jeśli ktoś ma cel, to, dzięki chęciom, może go osiągnąć!

Nie sposób podczas takiego spotkania uniknąć pytania o wizję finałowego koncertu: - Skupiam się na improwizacji. Uczę rzeczy, które przydadzą się aktorom w pracy z Tatą Jackiem.

„Przystań” nie raz pokazała, że tworzone przedstawienia teatralne, dzięki wsparciu sponsorów i solidnej pracy instruktorów oraz uczestników, stoją zawsze na wysokim poziomie. Teraz zapewne będzie podobnie!

Akademia Letnich Spotkań Artystycznych współfinansowana jest ze środków Gminy Miejskiej Turek.

Tomasz Wincenciak, Dziennikarz Przystani

Zobacz także:

Przystań otoczona Przyjaciółmi

To, że stowarzyszenie Przystań w Turku posiada wielu przyjaciół, nie jest żadną nowością. Turkowianie chętnie korzystają z oferty kulturalnej stowarzyszenia, a lokalni przedsiębiorcy wspierają inicjatywy społeczników z Browarnej... więcej

Wodewil w sądowej sali. "Sądny dzień" na...

W tym roku Akademia Letnich Spotkań Artystycznych również zakończy się wielkim pokazem umiejętności, które nabyli uczestnicy warsztatów w Przystani. Jak można się było spodziewać, nie będą to zwykłe wykony, a całość... więcej

ALSA: Wieczorne koncerty pod chmurką...

Wczoraj, 6 sierpnia, o godz. 19:00 na płytę turkowskiego rynku powróciły letnie spotkania za sztuką. Jak co roku o tej porze stowarzyszenie Przystań, w ramach Akademii Letnich Spotkań Artystycznych, organizuje cykl wieczornych... więcej