Co słychać na deskach "Przystani"?

poniedziałek 07 sierpień 2017

Dziennikarze Przystani zajrzeli w piątkowe popołudnie do budynku Stowarzyszenia Przystań przy ul. Browarnej 13, by zobaczyć jak przebiega praca na warsztatach teatralnych. Meldujemy, że artyści działają w pocie czoła, bo przecież czas nagli, a wielki finał ALSA już 13 sierpnia! Bez wątpienia ćwiczenia są dla nich łatwiejsze, gdy zajęcia prowadzi tak ciekawa postać jak Michał „Felek” Felczak.

Dlaczego ciekawa? Turkowianin pokazuje, że rozwój sportowy i artystyczny, żeby nie powiedzieć „duchowy”, mogą iść ze sobą w parze. Michał Felczak z jednej strony uprawia MMA, judo i muay thai, z drugiej zaś jest studentem aktorstwa na Studium Aktorskim im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. Ponadto Felek był frontmanem zespołu rockowego Ainok3law, a ostatnio wsparł MKS Tur 1921 Turek nowym hymnem. Podczas naszego spotkania odpowiedział na nasze pytania w związku z prowadzonymi przez niego warsztatami teatralnymi.

- Mój wkład w tworzenie się festiwalu jest niewielki – zaczyna skromnie Felczak. - Zaproponowałem Tacie Jackowi (Jackowi Sulkowskiemu - przyp. dzien. ), czy mógłbym spróbować sił w roli instruktora warsztatów teatralnych, czy mógłbym przekazać ludziom to, czego ja nauczyłem się w szkole - mówi Michał.

Warto dodać, że dla Felka to pierwsze warsztaty, które sam prowadzi: - Dotychczas byłem po tej drugiej stronie - wspomina, mając na myśli swój własny udział w różnego rodzaju zajęciach w turkowskiej „Przystani”. Dziś powraca na Browarną, by wspomóc stowarzyszenie, ale już jako inny człowiek. Niesie ze sobą ważne przesłanie dla każdego z nas: jeśli ktoś ma cel, to, dzięki chęciom, może go osiągnąć!

Nie sposób podczas takiego spotkania uniknąć pytania o wizję finałowego koncertu: - Skupiam się na improwizacji. Uczę rzeczy, które przydadzą się aktorom w pracy z Tatą Jackiem.

„Przystań” nie raz pokazała, że tworzone przedstawienia teatralne, dzięki wsparciu sponsorów i solidnej pracy instruktorów oraz uczestników, stoją zawsze na wysokim poziomie. Teraz zapewne będzie podobnie!

Akademia Letnich Spotkań Artystycznych współfinansowana jest ze środków Gminy Miejskiej Turek.

Tomasz Wincenciak, Dziennikarz Przystani

Zobacz także:

Akademia Letnich Spotkań Artystycznych 2019

Ten niekonwencjonalny i jedyny w swoim rodzaju festiwal nadchodzi ! Tak jak zawsze na przełomie lipca i sierpnia. Co w tym roku ? Inaczej, niekonwencjonalnie i oryginalnie dla widza i dla uczestników. Warsztaty, koncerty i spektakl.... więcej

ALSA 2018: To będzie magiczny wieczór

Już w najbliższą niedzielę, 12 sierpnia, odbędzie się finałowy spektakl „Życie jak iluzja” przygotowywany w ramach tegorocznej Akademii Letnich Spotkań Artystycznych. Wydarzenie realizowane jest przez uczestników... więcej

Sobotni wieczór z muzyką i tańcem

Dziś już po raz drugi, w ramach trwającej Akademii Letnich Spotkań Artystycznych, odbyło się wieczorne spotkanie ze sztuką. Wydarzenie tradycyjnie odbyło się w sercu naszego miasta. Pod miejskim ratuszem usłyszeliśmy wokalistów... więcej